Dekoracje wykonane z gazety

W wielu domach zgromadzone są ogromne ilości gazet papierowych. Takie stosy makulatury wcale nie muszą zostać wyrzucone lub spalone. Okazuje się, że z kolorowych gazet możemy stworzyć niepowtarzalne dekoracje do własnego domu. Oczywiście wymaga to od nas pewnego zaangażowania, jednak efekty są tego warte.

źródło: www.papier-mache.eu

źródło: www.papier-mache.eu

Coraz popularniejsze stają się właśnie takie ozdoby, które wykonuje się z papieru, tak jak z wikliny. Na samym początku musimy przygotować sobie materiał do pracy. Gazety trzeba pociąć na długie pasy o szerokości około 5 centymetrów. Nawijamy je na patyczki po szaszłykach, a kiedy rurki uzyskają odpowiedni kształt, zaklejamy końcówki klejem.

 

źródło: www.pepperboxcouture.wordpress.com

źródło: www.pepperboxcouture.wordpress.com

 

Na początku musimy stworzyć podstawę danej rzeczy. W tym celu trzeba przeplatać kilka rurek, aż do momentu powstania kratki. Wokół niej oplatamy kolejne rurki, aż w końcu otrzymamy podstawę o potrzebnej nam wielkości. Następnie musimy przygotować sobie formę ? na przykład doniczkę lub jakiś wazon. Stawiamy na niej podstawę i zaginamy na powierzchnię naczynia wystające rurki. Kolejnymi oplatamy formę, aż uzyskamy oczekiwany kształt.

 

źródło: www.mostweddingflowerideas.com

źródło: www.mostweddingflowerideas.com

 

Co można stworzyć dzięki tej metodzie? Możliwości jest wiele. Niektórzy tworzą podstawki lub tace na owoce, kosze, pojemniki czy klosze na lampy. Niektórzy porywają się na ozdobienie w ten sposób foteli czy szafek. Gazety to też dobry materiał na tworzenie ozdób kwiatowych i figur przestrzennych. Takie dekoracje gazetowe świetnie będą wyglądać w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu. 

Dodaj komentarz