Dekoracje stolików

To, co znajduje się na stolikach, musi oddawać charakter wydarzenia, ale także powinno być zgodne ze stylem, w jakim dom został udekorowany. Artykuły dekoracyjne były znane od zawsze, na stolikach stawiano figurki bogów, obok stał uroczy świecznik i czasem kwiat. Tak wyglądały stoliki pełniące nieraz funkcję ołtarzyków w czasach starożytnych. Z tamtych czasów ozdabianie stolików przeniosło się do czasów współczesnych.

Stolik stolikowi nierówny

Dekoracje stołu zależą od jego wielkości i funkcji.  W jadalni stosuje się głównie obrusy i to one pełnią główną funkcję ozdobną. Jednakże wystrój domu o nowoczesnym wyglądzie, mający na przykład blat ze szkła, niekoniecznie jest przyozdabiany obrusem, z kolei stawia się na takim stole specjalne ochronne podstawki, a czasem pośrodku stawia się prosty wazon, w którym można umieścić łodygę bambusa bądź dopiero co ścięty kwiat ozdobny. Biurka czy toaletki zdobi się zupełnie inaczej, delikatnie, czasem wcale. Stawia się na nich zdjęcia w adekwatnych do stylu ramkach. Mable w salonach mogą posiadać delikatne serwetki, a jeśli ława jest w stylu rustykalnym, idealna będzie serwetka ręcznie haftowana.

Święta i pory roku

Dodatkowo wystrój np. blatów komód można dobierać zgodnie z porą roku czy okresem świątecznym. Jajka na Wielkanoc, piasek i muszle w okresie letnim, liście na jesień i bałwanki z choinkami na zimę. Małe dekoracje również na stolikach będą prezentowały się wyśmienicie.

Dodaj komentarz