Czas na herbatę ? rodzinną ceremonię

Herbata jest napojem pochodzącym z dalekiego wschodu. Jej odkrycie obrośnięte jest wieloma legendami jednak najbardziej prawdopodobne miejsce jej pochodzenia to Chiny. Obecnie największymi jej producentami są właśnie Chiny oraz Indie. Jednak to w Japonii powstała i jest dalej kultywowana Cha-no-yu(droga herbaty), czyli ceremonia picia herbaty.

Europejczycy bardzo chętnie korzystają z właściwości tego napoju, my również ją pijemy. Często, picie herbaty jest tak ważną częścią naszego dnia, że kiedy okazuje się, że zabrakło jej w pojemniczku, jedziemy do sklepu specjalnie po nią.

Nie posiadamy tak ciekawego narodowego zwyczaju picia herbaty jak Japończycy, ale warto wprowadzić do swojego domu własną ceremonię. Zaopatrzmy się w ładny dzbanek i w wystarczającą dla naszej rodziny liczbę filiżanek, następnie ustalmy np. w niedzielę wieczorem czas kiedy spotykamy się z całą rodziną przy herbacie. Wspólne popijanie ulubionego napoju zacieśni nasze więzi, dowiemy się znacznie więcej o naszych bliskich niż w zwykłe zabiegane dni. Dzbanek i filiżanka po umyciu i ustawieniu w stylowym koszyczku będą również ciekawym dodatkiem dekoracyjnym w naszym salonie lub kuchni.

Herbata czarna, zielona czy czerwona, słodzona czy gorzka często pita ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dodaje także energii. Choćby dlatego warto ją pić i zastępować nią kawę, której właściwości energetyczne są silniejsze, ale może to odbijać się na naszym zdrowiu.

Dodaj komentarz