Co wpływa na jakość dobrego snu?

Nie zdajesz sobie pewnie z tego sprawy, ale odpowiednia ilość snu zwiększy Twoją efektywność w pracy. To potwierdzone naukowo, ale czy rzeczywiście duża ilość snu jest nam potrzebna? Słowo duża to słowo względne, bo dla jednym wystarcza 7 godzin snu, a dla innych 9. To indywidualna sprawa. Dużą rolę odgrywa jednak to w jakich warunkach śpimy.

Musi być wygodnie

Ogromną rolę w spaniu odgrywa odpowiednie łóżko, może już nie samo łóżko, a odpowiedni materac, który musi być bardzo wygodny, żeby człowiek po nocnym wypoczynku był w stanie w pełni funkcjonować. To jeden z warunków dobrego spania.

Musi być przyjemnie

To oczywiste, że sen musi być czymś przyjemnym, dlatego zainwestuj w dobrą pościel satynową, która nie tylko ożywi Twoje sny, ale pomoże szybciej zasnąć i w pełni wypoczywać. Zmieniaj ją często, bo sypiając rok w tej samej pościeli może być bardzo nieprzyjemnie ? nie wspominając o chorobach, które tam się mogą rozwijać.

Ustal godziny snu

Bardzo ważne jest również spanie mniej więcej w tych samych godzinach. Kładąc się spać o 22 róbmy to codziennie. To samo tyczy się pobudki. Budząc się o 7 rano w dniach roboczych musimy wstawać o mniej więcej tej samej godzinie w weekendy. Każda lubi sobie w weekend dłużej poleżeć ? to naturalne. Nie zapominajmy jednak o tym, że śpiąc dłużej zakłócamy nasz biologiczny cykl snu.

To tylko kilka z czynników kształtujących dobre spanie. Jest ich oczywiście o wiele więcej. Wystarczy popatrzeć na oferty lepszych poduszek czy innych akcesoriów. Samo wietrzenie mieszkania pomaga w lepszym spaniu. Może latem przenieść łóżko na balkon? Kto wie…

Jak dodatkowo polepszyć jakość swojego snu? Z pewnością wizyta w centrum spa, czy też klinice medycyny estetycznej przyniesie ukojenie ciała i umysłu. Polecamy wizytę w centrum DEA ( centrumestetykiciala.pl ), gdzie z pewnością każda z Pań znajdzie zabiegi odpowiednie dla  swojego ciała.

Dodaj komentarz