Ciekawe pomysły na wykorzystanie wnęk

Wnęki we wnętrzach mogą wzbudzać nasz niepokój ? wydaje się, że zabierają nam cenną przestrzeń i utrudniają aranżacje pomieszczenia. Tak naprawdę wnęka daje nam jednak nowe możliwości i może być bardzo ciekawie i praktycznie wykorzystana. Jak?

wnęka

wnęka

źródło: www.apartmenttherapy.com

Mamy tutaj bardzo przyjemny i przytulny salon. Duże okna, białe ściany i błękitne dodatki sprawiają, że pomieszczenie jest bardzo jasne. Wnęka została tutaj wykorzystana jako kącik wypoczynkowy, a równie dobrze może być traktowana jako sypialnia. Wstawiono w nią niewielką kanapę, a ciekawym dodatkiem są nowoczesne lampy na długich ramionach. Jest to z pewnością wnętrze wygodne i przytulne.

kącik wypoczynkowy

kącik wypoczynkowy

źródło: www.alittledesignmojo.blogspot.com

Podobnie wykorzystana jest wnęka w tej aranżacji. Znajduje się tam kanapa, a na niej pełno kolorowych poduszek. Obok mamy niewielki stoliczek. Całe wnętrze jest bardzo ciepłe i utrzymane w tonacji beżowej. Oryginalnym dodatkiem dla wnęki jest obraz powieszony nad kanapą. W takim miejscu miło będzie usiąść po ciężkim dniu pracy.

źródło: www.interiorstyledesign.tumblr.com

Większa wnęka idealnie sprawdzi się jako kąt do pracy. Można w nią wstawić duże, wygodne biurko. A nad biurkiem zamontować kilka półek, na których będziemy trzymać potrzebne książki czy inne akcesoria do pracy. Ozdobą wnęki są też proste obrazy.

półki we wnęce

półki we wnęce

źródło: www.zuhairah-homeinteriordesign.blogspot.com

Najczęściej jednak wnęka to miejsce na dodatkowe półki w mieszkaniu. Można w niej zastosować taką samą tapetę jak w całym mieszkaniu, choć we wnęce będzie się ona wydawać trochę ciemniejsza. Ciekawie wyglądają półki powieszone po różnych stronach wnęki. Postawić na nich możemy dowolne przedmioty i różne ozdoby.

Dodaj komentarz