Brama do nieba w naszym domu

Postacie aniołów na tyle wpisały się we wszystkie kultury na świecie, że ich wizerunki nie tylko mają charakter religijny. Anioły kojarzą nam się z istotami duchowymi, chroniącymi nas od przeciwności losu. Ich postacie wydają się otaczać nas swoimi skrzydłami, ochraniać. Bardzo popularne są także aniołki barokowe, a więc okrągłe, kojarzące się z dobrobytem i dobrym zdrowiem.

Motywy anielskie mogą być idealnym sposobem na dekorację choćby łazienki. Stylizowana figurka okrągłego aniołka trzymającego świeczkę lub grającego na trąbce sprawi, że będziemy czuć się jak w niebie korzystając z ciepłej kąpieli. Natomiast anioł stróż da nam poczucie bezpieczeństwa, kiedy jesteśmy nadzy i bezbronni.

W pokoju dziennym okrągłe aniołki mogą podtrzymywać świecznik lub siedzieć na fontannie. W tym pomieszczeniu, sposobów na wpisanie anielskich akcentów jest wiele. Ważne jest to, że pozwolą one nam spać spokojnie i będą pilnowały nas i naszego domu przed włamaniami i innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami. Dodadzą pomieszczeniom luksusu i szyku, a w połączeniu z stylowymi meblami stworzą nieprzeciętne wnętrze, przypominające przedsionek nieba.

Dodaj komentarz