„Blondynka na językach” Beaty Pawlikowskiej – praktyczny włoski, hiszpański, angielski, francuski i niemiecki

beata pawlikowska, blondynka na językach, włoski, turystykaZglobalizowany świat wymaga od każdego z nas jak najlepszej znajomości języków obcych. Angielski to oczywiście najpowszechniejszy język na świecie, jednak najwięcej osób rozmawia po chińsku. Wynika to jednak jedynie z faktu, ze Chiny to najludniejsze państwo na ziemi. Dlatego też przyjmuje się, że to właśnie po angielsku najłatwiej dogadać się w większości zakątków świata. Niestety jednak nie wszędzie.

Wyjeżdżając do Ameryki Południowej zdecydowanie łatwiej dogadać się w języku hiszpańskim i to w odmianie latynoskiej. Problemem może być także dogadanie się w południowej części Włoch. Dlatego też warto przyswoić choć podstawowe zasady i zwroty w tych językach.

"Blondynka na językach" – ekspresowy Włoski, Hiszpański latynoski

Beata Pawlikowska napisała bardzo prosty i przystępny kurs językowy w którym uczy jak bez dokładnej znajomości gramatyki poznać dany język. Zarówno język Włoski, jak i Hiszpański pochodzą ze społeczeństw bardzo temperamentnych, dlatego też ważną rolę odgrywają w tym wypadku gesty i ton głosu. Ani Włosi, ani narody korzystające z języka Hiszpańskiego nie przykładają dużej uwagi do poprawnej gramatyki. Beata Pawlikowska w swych książkach "Blondynka na językach" w bardzo prosty i przystępny sposób uczy Włoskiego i Hiszpańskiego do stopnia komunikatywnego.

Podręczniki podróżnika

Sama autorka to znany podróżnik, dlatego też wszystkie książki z serii "Blondynka na językach" są nastawione na języki potrzebne w podróżach. Bardzo ciekawe podejście, które rozróżnia angielski brytyjski od amerykańskiego oraz tradycyjny hiszpański od latynoskiego sprawiają, że dogadamy się zawsze i wszędzie. Sama nauka dotyczy praktycznych i potrzebnych nam elementów, nie trzeba uczyć się wszystkiego, można skupić się na zwrotach niezbędnych do prawidłowej komunikacji. Nie musimy dokładnie znać gramatyki i to czyni ten kurs zupełnie innym od wszystkich.

Dodaj komentarz