Bezpieczne i tanie przesyłki – szukamy dobrych firm kurierskich

paczki, tanie przesyłki, pudełkaZwiększone obroty w handlu internetowym to nie nowość. Każdy powinien już znać zalety zakupów w internecie, a na pewno niższe ceny. Zawsze jednak sprzedaż internetowa miała jedną wadę – przesyłki. Tak Poczta Polska, jak i firmy kurierskie pozostawiają wiele do życzenia.

Szukając bezpiecznych i tanich przesyłek, Pocztę należy wykluczyć na samym początku. W całej Polsce krążą wręcz legendy na temat opieszałości i niskiej jakości usług tej firmy. Dlatego też szukając firmy oferującej bezpieczne i tanie przesyłki powinniśmy skupić się raczej na firmach kurierskich.

Główne grzechy firm kurierskich

Podstawowym problemem jeśli chodzi o tanie przesyłki oferowane przez firmy kurierskie jest wysoki spadek usług. Kurierzy są podwykonawcami, dlatego nie dbają o opinię firmy i bezpieczeństwo samych paczek. Oni muszą tylko dostarczyć jak najwięcej przesyłek. Implikuje to brak dbania o przesyłki i w reasumpcji częste uszkodzenia. Sam kurier nie odpowiada za ten fakt, a firma kurierska jest ubezpieczona. Dlatego też otrzymamy zwrot 80% wartości paczki od ubezpieczyciela. Problem w tym, że paczka nie została dostarczona, a my już mamy straty.

Tanie przesyłki

Jeśli przesyłamy bardzo wytrzymałe lub giętkie produkty bez najmniejszego ryzyka możemy szukać najtańszych przesyłek kurierskich. Ubrania, części samochodowe , czy kosmetyki będą odporne na nieodpowiedzialnych kurierów, jednak już części komputerowe, RTV, czy meble mogą wymagać większej ostrożności. Dlatego też oferując delikatne przedmioty, lepiej i w końcowym rozrachunku decydować się na droższe, ale lepsze przesyłki kurierskie.

Dodaj komentarz